Vítejte na exopolitika.cz

Vědci říkají: prohledejme Měsíc kvůli starověkým stopám mimozemšťanů

31.12.2011 12:03

Vědci říkají: prohledejme Měsíc kvůli starověkým stopám mimozemšťanů

Díra v Mare Ingenii, možný důsledek zhrouceného lávového tubusu. Přirozené tunely jako je tento by byly ideálním místem pro mimozemskou základnu na Měsíci: NASA

 

Stovky tisíc snímků Měsíce budou prohlíženy kvůli tomu, že se říká, že jsou tam znamení po mimozemšťanech, kteří navštívili našeho kosmického souseda, pokud se tedy uskuteční plány předložené vědci.

Mimozemšťané by tam mohli zanechat vzkazy, vědecké nástroje, hromady odpadků nebo důkazy o dolování na prašném měsíčním povrchu, které by mohly být spatřeny lidskými dalekohledy a vesmírnými loděmi na oběžné dráze.

Ačkoli šance na nalezení díla dávných mimozemšťanů jsou mimořádně malé, vědci argumentují tím, že prohledávání fotografií měsíčního povrchu prováděné počítačem nebo analýzy zdrojů amatérskými nadšenci by byly dost levné na to, aby ospravedlnily danou důležitost potencionálního nálezu.

Profesor Paul Davies a Robert Wagner z arizonské státní univerzity prohlašují, že snímky Měsíce a další informace sesbírané vědci pro jejich výzkum by se měly prohledat kvůli znakům po mimozemské intervenci. Cílem návrhu je doplnit pátrání po mimozemském životě jako je SETI.

"Přestože je jen drobná možnost pravděpodobnosti, že nějaké mimozemská technologie zanechala na Měsíci své stopy, je to důležité prozkoumat," píší vědci v online časopise Acta Astronautica.

"Stojí to za skenování dat známek inteligentní manipulace, nemáme tím co ztratit, i když možnost objevení mimozemské technologie je nízká", dodávají.

Vědci soustřeďují svou pozornost na průzkumnou lunární sondu NASA, která od roku 2009 zmapovala čtvrtinu měsíčního povrchu ve vysokém rozlišení. Mezi těmito snímky si vědci již všimli míst přistání Apolla všech sond bez posádky z NASA a Sovětského svazu, některé z nich byly odhaleny jen díky jejich podivným stínům.

NASA uveřejnila více jak 340 000 LRO záběrů, ale očekává se, že toto číslo vzroste časem až na milión - jak bude mapující orbiter snímat zbytek měsíčního povrchu. 

Jeden způsob jak skenovat všechny záběry se týká zapisujícího softwaru prohledávajícího podivně vyhlížející znaky, jako jsou ostré linie solárních panelů nebo kontury lomů nebo klenutých budov pokrytých prachem. Ty jsou možná po milióny let viditelné, protože měsíční povrch je geologicky neaktivní, mění se jen pomalu.

Seismometr na palubě Apolla 12 zaznamenal pouze jeden dopad měsíčně meteoritu o velikosti zhruba grepfruitu s rádiusem 350km. Podle Daviese a Wagnera by to trvalo stovky miliónů let pro objekt deseti metrů, než by byl pohřben lunárním prachem zvířeným tímto dopadem.

Alternativním přístupem by bylo poslat k prohlídce na internetu desítky tisíc záběrů amatérských nadšenců, ačkoli by to vedlo k nesouhlasu nad tím, co představuje nějaký neobvyklý a potencionálně mimozemský rys. 

Nejspolehlivější by asi bylo nalezení artefaktu, zprávy, zanechaného tam úmyslně.   Ten by mohl být v nějaké kapsuli a zanechán v nějakém velkém kráteru jako je na měsíčním povrchu kráter Tycho na jihovýchodních výšinách, jak píší vědci. Dlouhou dobu přetrvávající zprávy by mohly být pohřbené v hlubinách, ale s vysílači, které pronikají měsíčním povrchem, dodávají.

Mimozemský život by zde mohl postavit lunární základny v podzemí z lávových tubusů na temné straně Měsíce, kde jsou čedičové plošiny a mohli by po sobě zanechat nějaké zbytky, když povrch opouštěli.

 

Ian Sample, vědecký dopisovatel,guardian.co.uk, 25.12. 2011

 

Překlad: Karel Rašín

 

 

 

Zpět

Diskusní téma: Vědci říkají: prohledejme Měsíc kvůli starověkým stopám mimozemšťanů

Datum
Vložil
Titulek

UFO v dokumentu

Mám díl 2serie seriálu traky na ledě a letí tam pravé nefalšované ufo od jednoho kopce k druhému a je to velice dobře vidět!Asi 4 -7díl této serie.

Datum
Vložil
Titulek

Povinost tohle vidět :-)

Koho zajíma ufo mrkněte na: (UFO - The Greatest Story Ever Denied) Zaklad o všem co Vas muže jen zajimat. Jsou tam i komentaře zakladatele exopolitiky a spousta svědectvi zaběru z nasa atd. Koho to zajíma, bude mu lést mráz po zádech. asi nej dokument co jsem na tohle téma viděl. Je i na CSFD.cz

Datum
Vložil
Titulek

Odhalení

Doporučuji všem, aby si přečetli knihu od S. Greera odkaz zde: http://www.novadoba.estranky.cz/file/99/book_stevengreer_utajovanapravdazapovezenepoznan.doc Je přeložena do cestiny a osvětlí vám tak trochu skutecnosti týkající se mimozemské přítomnosti jeho odhalení, jakož i vysvětlení o různých dezinformacích a lžích a důvodech proč je jiste skupiny šíři. V poslední době to nejlepší čtení:) mějte mysl otevřenou :)

Datum
Vložil
Titulek

ale hovno

Jen naivní idiot si musí myslet že pokud NASA něco najde na měsíci po mimozemské civilizaci že to zveřejní .Ti hlupáci z NASA už to dávno vědí že na měsíci minimálně na odvrácené straně něco je , NASA opět hraje jen divadýlko pro tupé lidi a ti jim to žerou i z navijákem .A další věc NASA může ukazovat i 10milionu fotek a stejně tam neuvidíte to co tam ve skutečnosti bylo na té fotce ale to co chce aby tam bylo vidět NASOU .A věřím tomu že i fotky z marsu co NASA publikuje jsou hodně upravené digitálně a neuvidíte to co tam veskutečnosti bylo , oni jen publikují fotky pro hlupáky aby věřili tomu co chce aby věřila NASA nikoliv pravda ale všechno jen fikce .NASA už dávno ví o kontaktu z mimozemskou civilizací a jí celý slavný Pentagon a celá slavná CIA. To divadýlko co tvoří dohromady je jen pro tupé lidi aby je mohli v něco doufat , jak ty směšné sondy co ted vypustily že budou zkoumat odvracenou stranu měsíce .

Datum
Vložil
Titulek

Re: ale hovno

Přesně tak, jsou i fotografie s marsu kde jsou obrysy pyramid a nějakých čtvercových staveb a fotografie z měsíce na kterých jsou měkteré části překryty, cenzurovány. Prej jsou i na marsu základny, no je toho hodně, až moc hodně a hlavně že my, lidi nic nevíme.

Datum
Vložil
Titulek

Re: ale hovno

Jediný důvod, proč se to nezveřejňuje je náboženství. 90% amíků je věřících. Co by se asi stalo s těmi makovicemi, když by zjistili, že jim bible lže?

Datum
Vložil
Titulek

prosím za všechny přízdnivce hvězdné flotily

i jiné zástupce aliance ,aby se materializovali v tomto 3dsvětě a pomohli před hroutícím se systémem ,eliminovali společnosti jako je FED a jím podobné ,eliminovaly všechny vladaře a politiky kteří nesou odpovědnost za součastnou situaci a pomohli slušným lidem normálně žít a duchovně se rozvíjet ,opravit přírodu a duchovně se vzdělávat ,kdo je pro ať klikne
vítáme vás v míru

Datum
Vložil
Titulek

Re: prosím za všechny přízdnivce hvězdné flotily

Koupím 10g toho co hulíš.

Datum
Vložil
Titulek

Re: Re: prosím za všechny přízdnivce hvězdné flotily

On nehuli.on presiel brainwashingom...

Vyhledávání

Fotografie použita dle Creative Commons Dirk Wallace  © 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode