Vítejte na exopolitika.cz

Svědkové tvrdí, že na základnách USA viděli mimozemšťany

31.01.2012 18:31

 

Svědkové tvrdí, že na základnách USA viděli mimozemšťany

Vláda USA má prý úzký pracovní vztah s mimozemskými bytostmi, řekli to tři nejmenovaní svědkové v kalifornském rozhlasovém pořadu, který se vysílal v červnu 1991.

Čtyřhodinový pořad vysílalo KPFA-FM v Berkeley, Kalifornie, a zabýval se tématikou UFO, ale tou nejexplozivnější částí bylo svědectví stavebního dodavatele, který řekl, že na Edwardově základně Air Force a ve středisku China Lake Naval Weapons v Kalifornii viděl mimozemšťany. Jednalo se o svědectví tohoto muže, který popisoval, jak byly ze střediska Northrop vypouštěny „talíře“ (což je poblíž Edwardsovy základny) a dále o svědectví z druhé ruky jedné ženy o setkání mezi mimozemšťany a vojenskými důstojníky USA. Navíc se nyní zdá, že pořad KPFA o UFO byl umlčen. Ačkoli v červnu programový producent Ralph Steiner slíbil vysílání o UFO v budoucnu, setkali jsme se i s protichůdným tvrzením Steinera: "Nebudeme to vysílat znovu. Osobám, které tu byli minule, bylo vyhrožováno a jejich životy jsou v ohrožení."

Další následné otázky na pana Steinera zůstaly nezodpovězené. Forum obdrželo pásku vysílání KPFA. To, co následuje, je shrnutí a výňatek od svědka číslo 1. O výpovědích svědka číslo 2 a číslo 3 budeme diskutovat jindy. Podle vysílání KPFA, byly rozhovory pořízeny v dubnu 1991 v komunitách obklopujících Edwardsovu základnu v Antelope Valley v Jižní Karolíně. Svědek číslo 1 popisuje sám sebe jako válečného veterána z Vietnamu, bývalého člena zelených baretů, vlastníka vojenského vyznamenání a hlavního dodavatele s koncesí, který pracoval na stavebních projektech v Chuna Lake a na základnách v Nellis, Scott, Edwardsově a Andrewsově. Tyto projekty, jak říká svědek, byly „většinou pod zemí."

 

Podzemní struktury a mimozemšťané

Každé z těchto středisek má rozsáhlou podzemní instalaci, které „rozhodně nejsou normálními stavbami“, řekl svědek. Popisoval 120cm silné betonové zdi a elektronicky řízené dveře ve tvaru oválu. "Jedné budově, kde jsem pracoval na Edwardsově základně, se říkalo Haystack Buttes. Trvalo nám přes 5 minut dostat se z nejvyššího patra budovy až dolů výtahem," řekl svědek. "Odhadovali jsme to na 30 podlaží do hloubky.“ Tam se stalo, že svědek viděl mimozemšťana. "Šli jsme halou," říká svědek,"a ty dveře se otevíraly a v nich stála velmi podivná osoba nebo věc, která mě na moment zahlédla. Bylo to přes 210 cm vysoké. Řekl bych tak mezi 240 a 270 - do 3 metrů. Na sobě ta bytost měla laboratorní plášť a mluvila se dvěma lidskými inženýry. Ruce té bytosti byly téměř k jejím kolenům! To mě šokovalo.“ Řekl svědek. "A pak se dveře zavřely. Uviděla nás bezpečnostní služba a řekla nám, abychom odtud vypadli. Druhého dne jsem odešel z práce.“ Dodává svědek.

Na otázku, zda bytost, kterou viděl, byla člověk, svědek odpovídá "Určitě ne. Měla velké šikmé oči, velkou hlavu. Prsty měla extrémně dlouhé. Kůže zelenavá." Svědek řekl, že viděl bytost asi na "pár vteřin“. „Viděl jsem tři čtvrtiny jeho tváře a vypadal jako basketbalový hráč!"

Jeden svědek vystrašen, druhý mrtev

Svědek řekl svému spolupracovníkovi, že skoro umřel, když viděl tuto bytost. Svědek srovnal výšku bytosti s výškou lidí, co stáli vedle. Řekl, že zná jednoho, který měří kolem 190 cm.

Svědek číslo 1 popisoval druhé setkání s mimozemšťany. Řekl, že on a jeho spolupracovník viděli „Šediváky“ na středisku China Lake. "Bezpečnostní služba si myslela, že jsme já a dva další odešli. Ale my jsme se rozhodli zůstat, dokud nedokončíme práci. Procházeli jsme kolem hangáru a mohli jsme vidět skrze okna“,řekl svědek. „Jeden z mužů, se kterými jsem tam byl, Paul, je viděl první. 'Pojďte sem. Rychle. Chci vám něco ukázat!' A my pohlédli do okna a tam stáli čtyři malí Šedí, tak 120 cm vysocí. Hned nato nás uviděla ochranka a řekla nám. 'Mysleli jsme, že jste již odešli.' A eskortovali nás ven a říkali, 'Vám není povoleno pobývat kolem hangáru. Tento hangár je každému zakázaný. Musíte okamžitě vypadnout. Paul se tam ale vpašoval, byl nakonec chycen a vykopnut ze základny. Asi o tři měsíce později jej našli za záhadných okolností mrtvého v Orange County. To mě dost vyděsilo. Vím proč si s tímhle nezahrávat." Řekl svědek. "Po tom všem jsem řekl, že mě již nikdo nebude tahat za nohu, teď vím co se tam děje. Vím, co jsem na Edwardsově základně viděl. Někdo si s námi zahrává," dodává svědek.

Elaine Douglass 

 

http://www.theforbiddenknowledge.com/hardtruth/witnesses_saw_aliens_gov_bases.htm

překlad: Karel Rašín

Zpět

Diskusní téma: Svědkové tvrdí, že na základnách USA viděli mimozemšťany

Datum
Vložil
Titulek

UFO nebyl žádný výmysl Zástěrka pro tajné vojenské projekty: ufománie


Asi nás ohrožují ruská průzkumná letadla. Ne, to jsou nejspíš mimozemšťané! Těmihle úvahami se začali mnozí Američané zabývat koncem čtyřicátých let. Nedovedli si totiž vysvětlit některé jevy na obloze, které se vymykaly známým letadlům. Označili ji souhrnně za neidentifikované létající talíře (Unidentified Flying Object – UFO). Příslušníci tajných služeb, důstojníci vojenského letectva a astronomové se pustili do pátrání. A také spousta nadšenců, kteří viděli v UFO hvězdolety vyspělých civilizací, jejichž posádky nás pozorují. Postupem času zachvátila ufologie celý svět.
Teprve po skončení studené války začaly vlády určité mýty racionálně vysvětlovat. Nicméně spousta dalších záhad zůstala.
Sovětská letadla nad USA?

Svět po druhé světové válce byl neklidný. Už v létě 1945 někteří politici a generálové uvažovali o jejím pokračování, tentokrát mezi Sovětským svazem a západními vojsky. Po tom, co sovětský vůdce Josef Stalin ohlásil v únoru 1946 nesmiřitelný boj proti imperialistickému kapitalismu, se toto riziko ještě zvýšilo. I Američané, jejichž území nebylo ve 20. století napadeno, se obávali sovětského útoku – námořního výsadku a bombardérů.
Když spatřil 24. června 1947 podnikatel Kenneth Arnold při letu svým letadlem poblíž Mount Rainier, druhé nejvyšší hory USA, která leží na severozápadě země, devět neznámých objektů, okamžitě je začali zkoumat zpravodajští důstojníci letectva. Arnold popisoval: „Řetěz těchto předmětů připomínajících talíře, roztažený do šířky pěti mil, lavíroval mezi vysokými vrcholky hor, jsem pozoroval asi tři minuty.“ Zpravodajci měli obavu, jestli to nejsou sovětská letadla – průzkumné stroje anebo bombardéry. Létající talíře prý ukořistila Rudá armáda Němcům.
Na nic nepřišli. Mezitím vyslovil Arnold myšlenku, že by tyhle létající talíře mohly být plavidly mimozemšťanů. Začalo se mluvit o UFO. Téhle představy se chytili fantastové – vznikla první vlna ufologického pátrání.
Mimochodem, objekty, které spatřil Arnold, se nepodařilo nikdy přesně objasnit. Dnes se mnozí vědci přiklánějí k názoru, že to byl meteorologický jev – formace protiběžných vírů při proudění vzduchu okolo hory. Poprvé ho zpozorovali na snímcích z meteorologických družic v osmdesátých letech.

Přistání mimozemšťanů u Roswellu

Deset dnů po Arnoldově pozorování se objevil další záhadný případ, a to ve státu Nové Mexiko.
Když projížděl rančer William Brazel se synem a dcerou podvečer 2. července 1947 své pozemky, objevil hromady trosek nějakého zařízení. Hned na ně upozornil šerifa Wilcoxe. Šerif si nevěděl rady, a proto zatelefonoval majoru Jessimu A. Marcelovi z letecké základny v Roswellu. Marcel se svými vojáky zbytky nějakého neznámého stroje posbíral a poslal je na základnu Wright-Patterson poblíž města Dayton v Ohiu.
Mezitím se začaly šířit pověsti, že na Brazelově ranči našli havarovaný stroj mimozemšťanů. Kdosi totiž tvrdil, že ten den letěl okolo Roswellu nějaký podivný disk. Potvrdila to i úřední zpráva: „Letiště pozemních sil v Roswellu s potěšením oznamuje, že ve spolupráci s jedním místním rančerem a šerifovým úřadem v Chaves County získalo jistý disk.“ Později vydali vojáci opravdu: Nebyl to disk, ale meteorologický balon. Vzápětí požádala armáda rozhlasové stanice, které informace z Roswellu citovaly, aby opravu stáhly: „Nevysílejte! Opakujeme: Nevysílejte tuto zprávu!“
Zmatené zprávy vojáků naznačovaly, že se skutečně jedná o podivný objekt. K tomuto poplachu přispěl i místní obyvatel G. L. Barnett, který tvrdil, že u městečka Socorro, rovněž v Novém Mexiku, spadl úplný létající disk s mrtvými těly. Sám jsem to viděl!
Do Roswellu se začali sjíždět ufologové. V roce 1992 tam založili muzeum – dnes Mezinárodní muzeum UFO a výzkumné středisko. Nevystavují žádné trosky z Brazelovy farmy, nýbrž ukazují, jak by mohly vypadat hvězdolety mimozemšťanů, dokumentují údaje o jiných údajných haváriích i šťastných přistáních, prodávají ufologické knihy a upomínkové předměty. Je z toho obrovský kšeft.
Až po skončení studené války se na žádost jednoho kongresmana oficiálně vyjádřila i ministryně vojenského letectví Sheila E. Widnallová. Dne 8. září 1994 potvrdila, že v červenci 1947 spadl na pozemky Brazelovy farmy balon. Nesl radarový odražeč a schránku s přístroji – součásti projektu Mogul. V rámci tohoto přísně tajného projektu vyvíjeli vědci z Newyorské univerzity pro vojenské letectvo přístroj na zachycování nízkofrekvenčních tlakových vln v atmosféře, které měly signalizovat zkoušky sovětských atomových zbraní. Vzhledem k utajení se však mluvilo o balónu meteorologickém. Letectvo dál prohlašovalo, že u Roswellu nehavarovalo letadlo, raketa, mimozemská loď či atomové zařízení. Mohli by to dosvědčit nejen důstojníci, kteří se tehdy na různých pracích podíleli a dodnes žijí, ale i děti farmáře, které spadlý materiál viděly. Pro zájemce je v Pentagonu volně přístupná závěrečná zpráva.
Samozřejmě pravověrné ufology úřední prohlášení nezlomilo. Následující rok je v jejich víře utvrdil sedmnáctiminutový film o pitvě mimozemšťana, který se podivnými cestami – jak jinak? – dostal na veřejnost. Odborníci ho odsoudili jako nezdařený falsifikát: dva pitvající lékaři neuměli zacházet se svými nástroji, u stěny byl telefon známý z doby pozdější a mnoho dalších nesrovnalostí. Člověk, který film rozšířil, tvrdil, že ho dostal od neznámého dárce. Mělo to tedy všechny rysy podvodu.

Základna hvězdoletů?

V polovině padesátých let uzavřeli vojáci území okolo vyschlého jezera Groom Lake v jižní části státu Nevada, které už léta používali. Na jeho hranicích rozsadili kromě tabulek zakazujících fotografování i nezvyklé výstrahy, podle kterých jsou stráže oprávněny na lidi vnikající dovnitř střílet. Takové varování nemělo v mírových dobách obdoby.
Ufologové dospěli k závěru, že oblast 51 je místem, kde ozbrojené síly zkoumají létající talíře, dokonce s nimi létají, a snad i mimozemšťany. Rychlé stroje, které obyvatelé okolních vesnic a městeček občas spatřili, tomu mohly nasvědčovat. Všechny žádosti novinářů a dalších lidí o vysvětlení Pentagon odmítal. Vojáci a civilisté, kteří do oblasti 51 jezdili, zatvrzele mlčeli. A havárii stroje v květnu 1963 ve státu Utah, který odtamtud startoval, utajili – tvrdili, že spadl známý stíhací bombardér F-105.
Teprve v průběhu devadesátých let se pozvolna vynořovala pravda o tom, k čemu tahle základna sloužila. Letectvo a CIA tam testovaly špionážní letadla.
Už v roce 1957 vypsala CIA tajný kontrakt na postavení výzvědného stroje, který by létal nadzvukovou rychlostí ve velkých výškách, aby ho protivník nemohl sestřelit. Vyhrály ho firmy Convair a Lockheed s nabídkou na letoun A-12, později jako projekt Oxcart. Měl dosahovat maximální rychlost 3220 km/h, dolet ve výšce 24 km měl 4800 km. Aby ho nezachytily radary protivníka, vybavili ho konstruktéři některými prvky na snížení odrazivosti radarových paprsků – můžeme ho tedy považovat za představitele nulté generace neviditelných letadel známých jako stealth. Letadlo neslo vybavení buď pro snímkování zemského povrchu, anebo pro zachycování rádiových a radarových signálů.
Pro potřeby špionáže ho přestavěli na dvoumístný stroj SR-71 Blackbird a předali do provozu v květnu 1967. Nad Sovětský svaz ho nepouštěli, spolehlivější byly družice. CIA a vojenské letectvo ho používaly k získávání informací během místních konfliktů, například nad Koreou, Vietnamem, Laosem, později nad Bosnou a Perským zálivem. Jeho kapacita byla obrovská. Během jediné hodiny za letu ve výšce 26 km trojnásobnou rychlostí zvuku mohl ofotografovat přes 260 000 km2 plochy – uvedl historik Jeffrey Richelson v roce 1998 v měsíčníku Scientific American.
Dnešní zdokonalené verze mají dostup okolo 31 km a létají na vzdálenost 7400 km, mají přístroje znemožňující protivníkovi rušit činnost palubní elektroniky. Používají je nejen vojáci, ale i NASA, a to ke geofyzikálním a astronomickým výzkumům, dokonce i na zakázku dalších vědeckých institucí, jako například ke sledování znečištění ovzduší a oceánů, ke studiu sopečných výbuchů a zemětřesení.
Oblasti 51 si samozřejmě všimli Sověti, a proto ji fotografovaly jejich špionážní družice. Americká kontrašpionáž znala doby jejich přeletů, v těchto chvílích personál stahoval stroje A-12 do hangárů a naopak instaloval na ploše makety roztodivných letadel včetně talířovitých tvarů.
Zájem o tajemství oblasti 51 vzrostl v posledních týdnech, protože novinářka Annie Jacobsonová o ní vydala knihu na základě výpovědí několika desítek lidí, kteří tam dřív pracovali. Nepochybuji, že skalní ufologové jí opět neuvěří.

Asi 10 procent nelze vysvětlit

S nástupem kosmického věku množství podivných úkazů na obloze vzrostlo. Není divu – někdy pozorovatelé viděli poslední stupně raket, které padaly na Zemi, jindy vzplanutí vypouštěného přebytečného paliva z nádrží a podobně. Kromě toho lidé častěji obracejí oči k nebi, takže je překvapí jasná Venuše či jiná planeta.
Samozřejmě UFO existují. Řadu jevů, které vidíme na obloze, neumí nikdo objasnit. A ty také americké vojáky a zpravodajce znepokojovaly. Strach z mimozemšťanů neměli, zato se báli Rusů. Proto financovali několik výzkumných projektů, do kterých přizvali renomované vědce, aby se pokusili nejasná pozorování vysvětlit.
Vysvětlily 90 procent jevů: pád meteoru, meteorologické balony, neobvyklý tvar oblaků či meteorologický jev, sluneční a měsíční halo, polární záře, světla reflektorů či laserových paprsků. Rady si nevěděly s 10 procenty pozorování – musíme počkat, až budeme chytřejší, až získáme další znalosti.
Nicméně zatemňování tajných vojenských pokusů představami ufologů se americkému letectvu a tajným službám během studené války náramně hodilo. Nechaly tyhle fámy dál bujet, aniž tušily, že se z nich vyvine obrovský obchod, který žádná pozdější úřední zpráva o skutečné podstatě nezastaví. Není vyloučeno, že rovněž některá UFO na sovětské straně by se našla obdobné vysvětlení. Bohužel toto tajemství zůstává v moskevských archivech.

Datum
Vložil
Titulek

Základny

Důkazní materiály je obtížné získávat, je to nebezpečné pro svědky, viz Phil Scheider. Můžeme sem ale přidávat naše odkazy o kterých víme. Zapůsobil na mě Charles Hall, dva články o něm, personálu, generálech a jejich zvláštní spolupráci s velkými šedými na základně v USA jsou tady na exopolitice v sekci základny.


Datum
Vložil
Titulek

Re: Základny

No vidíte, ono by stačilo podobné články propojit alespoň odkazy. Děkuji za jména i směr k tématu.

Datum
Vložil
Titulek

Tyhle příběhy se nedají prakticky ověřit, protože se vždy jedná o vojenské aktivity. Už jsem četl takových spoustu. Jenže je to vždy " jedna paní povídala ", žádné fotky, nebo jiný důkazní materiál. Asi nejznámější osoba v této souvislosti byl Phil Scheider, který mi připadá zatím nejvěrohodnější. Byl to stavební inženýr, který se podílel na výstavbě podzemních struktur jak pro civilní projekty, tak pro armádu. Tvrdí také, že přišel do styku s mimozemšťany a dokonce s nimi měl nějaký konflikt. Na YouTube jsou jeho přednášky, které organizoval. Chtěl to rozjet ve velkém a udělat "tour" po celých Státech, aby lidi věděli, co se děje na vojenských základnách. Měl ochrnutou jednu ruku a ještě před tím, než svůj záměr zrealizoval, tak "se oběsil" ve svém bytě ( jednou rukou )....

Datum
Vložil
Titulek

Re:

jo ,viděla jsem to na Youtube jeho přednášku ,byla to jedna pro mě nejvíc zajímavá a pak ho oddělali.Ale opravdu jako z mála řekl víc než kdo jiný.Je ho opravdu škoda.

Datum
Vložil
Titulek

Re:

Jak říkáte, takovýchto příběhů jsem četl i já spoustu. Chápu, že není snadné získat fotografie nebo jiný důkazní materiál, ale ono by stačilo přidat odkazy i na další zdroje, které o tomto tématu mluví, aby bylo vidět, že si autor ten článek nevymyslel, ale že o tom mluvilo víc lidí. Videa z Youtube by tomu také pomohla. A vidíte, jméno zjišťuji až z Vašeho komentáře, také mohlo být v článku, stejně jako ta videa. Článek by hned působil jinak.

Podle mého nestačí jen články překládat, ale je třeba k nim přidat i nějakou hodnotu – buď odkazy na zdroje nebo nějaký odstavec od exopolitiky, její postavení k tématu a nějaké shrnutí apod. Zkrátka tyhle články se pak dají přirovnávat k takovým esoterickým plkům, které si autoři takových webů vymýšlejí sami. Chápu, že to dá práci a že lidé v exopolitice to dělají jako hobby a že času není mnoho a přispívají i jinam, ale pokud má něco jako (česká) exopolitika existovat, musí se to dělat opravdu pořádně. Jinak by se zástupci české exopolitiky měli zamyslet, zda vést takovouto skupinu má vůbec cenu a zda by nebylo vhodnější překládat něco smysluplnějšího.

Je to přesný opak k článkům typu VYKUKOVÉ ČESKÉ UFOLOGIE ANEB BADATELSKÁ ROMANTIKA V ARMÁDĚ A STÁTNÍ SPRÁVĚ (Více zde: http://www.exopolitika.cz/news/vykukove-ceske-ufologie-aneb-badatelska-romantika-v-armade-a-statni-sprave/), kde byly uvedeny dokumenty, jména (některá částečná, ale lze se jich dopátrat) a další informace. Článek působil hned důvěryhodněji, má velký ohlas a povětšinou pozitivní reakce. Názor tedy ať si udělá každý sám.

Datum
Vložil
Titulek

Více informací

A nějaké info o svědcích? Jména těch zemřelých, popř. odkazy na další zdroje? Tohle jsou dost zajímavá témata, ale bez dalších informací to vyznívá jen jako vymyšlený sci-fi příběh. Proč to třeba česká exopolitika nerozebere? Vždyť má i zahraniční zpravodaje. Takhle to je o ničem, takovýchhle článků je na netu opravdu plno. :-(

Datum
Vložil
Titulek

Re: Více informací

Presne ako pises na nete je plno info len malo je niecim podlozena ,potom to pripada vsetko ako jedna velka scifi kniha ,treba viac info aby sa dali overit zdroje inak je to k nicomu hmm.

Vyhledávání

Fotografie použita dle Creative Commons Dirk Wallace  © 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode