Vítejte na exopolitika.cz

Muž z Ontaria vyfotografoval obrovskou kouli – UFO?

31.12.2011 12:20

 

               Muž z  Ontaria vyfotografoval obrovskou kouli – UFO?

 Dozelena zářící kulaté UFO

 

Jeden muž z Ontaria v Kanadě uviděl 10. prosince zářící UFO na obloze. Podle svědka tohoto pozorování Jamese Fykese, přibližně v 19 hodin pocítil nevysvětlitelné nutkání vyjít ven s fotoaparátem. Podíval se na Měsíc v úplňku a všiml si, že vedle něj bylo něco, co vyzařovalo světlou záři. Fykes to popisoval takto: “Neměl jsem ani ponětí, jak to mohlo být velké, protože jsem ani nedokázal určit jak daleko to bylo, ale zdálo se, že se to točí kolem Měsíce.”

Fykes udělal několik fotografií tohoto záhadného objektu, upravil expozici a rychlost závěrky s každým novým snímkem ve snaze zachytit ten nejlepší záběr tohoto UFO. Jedna z fotografií podporuje svědkův popis, že se UFO pohybovalo. Za použití pomalé rychlosti závěrky, Fykes udělal fotku, která ukazuje rozmazaný podivný objekt, což naznačuje jeho nesporný pohyb. Tento druh rozmazání je obvyklý při nočních záběrech, zvláště když držíte fotoaparát v ruce. Protože i ten nejmenší pohyb rozmázne světelný zdroj na fotce. Avšak, tohle není ten případ v tomto konkrétním záběru podivného objektu. UFO se objevuje rozmázlé, ale Měsíc nikoli. To naznačuje, že samotný objekt byl v pohybu, zatímco foťák byl v klidu.

 Neznámý objekt v pohybu

Při focení záhadných objektů je obvyklé, že se pořizují při nízké světelnosti a způsobí odrazy světel nebo záblesk světla z čočky. Ale Fykes tohle zná a proto to není tento případ. Použil čočky, které redukují vibrace. Avšak ten nejsilnější argument proti odlesku čočky a odrazům světla je skutečnost, že objekt pozoroval na vlastní oči osobně na obloze. 

Jason McClellan, 15. 12. 2011

 

Překlad: Karel Rašín

 

 

 

Zpět

Diskusní téma: Ontaria vyfotografoval obrovskou kouli – UFO?

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Vyhledávání

Fotografie použita dle Creative Commons Dirk Wallace  © 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode